Türkiye de binicilik sporuna gönül veren her yaştan bireyleri binicilik sporunun tanınması, sevilmesi ve sporcu sayımızın artmasını teşvik ederek, Binicilik sporunu daha geniş kitlelere yayılmasına öncülük edip, gençlerin ruh ve beden sağlığının gelişimine katkıda bulunmak temel amacımızdır.

İstanbul’un ünlü büyük Ormanlarından biri olan Hüseyinli/Çekmeköy ormanının içinde, şehir yaşamından uzak, insanın doğa ve at ile mükemmel uyumunun gerçekleştiği hoş ve huzurlu bir mekan, binicilik sporunun; çocuk, genç ve yetişkin binicilere öğretildiği bir spor kurumudur.

Binicilik sporuna başlama yaşı bu branşta ileri ülkelerde olduğu gibi 4 yaştır. 4-12 yaş arası çocuklar boylarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle (küçük atlarla) atla tanışma ve binicilik eğitimi almaktadır. Bu yaşlara kadar ponylerle eğitim alan biniciler daha sonra dresaj, endurans ve engel atlama katagorilerine devam ederler.

Kulübümüzde iki açık ve kapalı olmak üzere manej (atlı biniş alanı) bulunmaktadır. Kulübümüz aile sıcaklığı ortamında, doğa içinde canlı, neşeli ve eğlenceli hoş vakitler geçirebileceğiniz güzel bir mekandır.

imagelarge5